BRÁNY PRE DOM

Sekcionálne garážové
brány

Maximálny komfort.

Maximálna kvalita s ktorou budete spokojní.

ORIENTAČNÉ CENY

GARÁŽOVÉ SEKCIONÁLNE BRÁNY

Sekcionálna garážová brána je najpopulárnejším produktom používaným v jednorodinných alebo viacrodinných domoch. Je to najbežnejšia voľba zákazníkov, ktorí do svojej garáže hľadajú spoľahlivú, funkčnú a tepelnoizolačnú bránu. Vďaka dobre navrhnutej konštrukcii sekcionálne brány poskytujú vynikajúcu tepelnú a zvukovú izoláciu, ako aj bezpečnosť a pohodlné používanie. Ako skúsený veľkoobchodný predajca garážových brán ponúkame najkvalitnejšie sekcionálne brány každej veľkosti.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/brama-segmentowa-UniPro.webp

KONŠTRUKCIA SEKCIONÁLNEJ BRÁNY

Krídlo brány je vyrobené z oceľových panelov so šírkami 500, 555 a 610 mm, pričom ich výber závisí od výšky brány. Plášť brány je vyrobený z panelov s hrúbkou 40 mm, ktorých výplň tvorí bezfreónová polyuretánová pena. Panely sú na vonkajšej strane lakované alebo potiahnuté PVC fóliami. Každý panel je zakončený kovaním z plechu alebo hliníkovými profilmi. V dolnom paneli je namontované tesnenie priliehajúce k podlahe, zatiaľ čo horné tesnenie je pripevnené k hornému panelu alebo k prekladu. V mieste spájania dvoch panelov je tiež použité tesnenie a systém „finger protection”, ktorý chráni používateľa pred privretím prstov. Všetky prvky, z ktorých vyrábame naše brány, sú starostlivo vyberané a testované, vďaka čomu môžeme zaručiť plynulú prevádzku brány, a teda ochranu pred mnohými núdzovými situáciami. Sekcionálne garážové brány spĺňajú európsku normu STN-EN 13241-1 týkajúcu sa bezpečnosti používania.

1.Panely brány
2.Dolné tesnenie
3.Horné tesnenie
4.Vertikálne vodiace lišty
5.Horizontálne vodiace lišty
6.Stredové závesy
7.Bočné závesy s rolkou
8.Dolné dorazy rolky
9.Hriadeľ
10.Torzné pružiny
11.Navádzacia kladka
12.Spojovací profil
13.Elektrický pohon
14.Lišta s pohonom

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/1-Konstrukcia-segmentovej-brany.png

TYPY VEDENIA

Ponúkame tri typy vedení, ktoré Vám umožnia dokonalé prispôsobenie brány do konkrétnej garáže. Brány sú otvárané pomocou torzných pružín, ktorých štandardná životnosť je 20 000 zdvihov.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/Standardne-vedenie-S.png
Štandardné vedenie (S) – výška prekladu min. 350 mm

Torzné pružiny sú namontované vpredu pri preklade, brána má jednoduché vodiace lišty.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/Nizsie-vedenie-F.png
Vedenie nízka predná strana (F) – výška prekladu min. 200 mm

Torzné pružiny sú namontované vpredu pri preklade, brána má dvojité horizontálne vodiace lišty.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/Nizke-vedenie-F.png
Vedenie nízka zadná strana (R) – výška prekladu min. 80 mm (manuálna) alebo 120 mm (automatická)

Torzné pružiny sú namontované na konci dvojitých horizontálnych vodiacich líšt.

CHARAKTERISTICKÉ VLASTNOSTI

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/hot-160x160.png
Tepelná izolácia

Sekcie – panely garážovej brány sú vyrobené z oceľového plechu, a sú vo vnútri vyplnené kvalitným tepelnoizolačným materiálom. Brána je dodatočne po celom obvode vybavená systémom tesnení, ktoré chránia interiér garáže pred nekontrolovanými stratami tepla, zadržiavajú vlhkosť a vietor.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/safety-160x160.png
Bezpečnosť

Pevná konštrukcia a najkvalitnejšie materiály zaisťujú odolnosť voči poveternostným podmienkam. Použitie mnohých bezpečnostných prvkov zaručuje vysokú úroveň bezpečnosti, ochranu vjazdu do garáže a komfort pri používaní.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/uspora-miesta-160x160.png
Úspora miesta

Počas otvárania sa panely brány pohybujú nahor po špeciálne profilovaných vodiacich lištách, až kým nie sú všetky v jednej rovine pod stropom. Vďaka tomu brána nepotrebuje ďalší priestor v samotnej garáži, ani pred ňou. Má to veľký význam v prípade krátkych príjazdových ciest, alebo v prípade garáží, ktoré sú blízko ulice.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/dizajn-1-160x160.png
Dizajn

Dizajn Jednou z hlavných výhod sekcionálnych brán je ich moderný a elegantný vzhľad. Našim zákazníkom poskytujeme širokú škálu farieb, štruktúr a možnosť výberu zo štyroch vzorov prelisov. Vďaka tomu dokážeme esteticky prispôsobiť bránu k akémukoľvek architektonickému riešeniu.

BEZPEČNÁ PREVÁDZKA

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/2-Bezpecny-material-–-kopia.jpg
Bezpečné panely

V našich sekčných bránach používame množstvo špeciálnych riešení na zvýšenie bezpečnosti používania. Jedným z nich je systém finger protection, ktorý je použitý v mieste panelových spojov. Vhodný tvar panelov zaručuje ochranu pred privretím prstov pri otváraní a zatváraní brány.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/3-Ruzne-zabezpecenie.jpg
Ručná haspra

Súčasťou štandardnej výbavy manuálnej a automatickej sekcionálnej brány je haspra, ktorá sa montuje a ovláda zvnútra. Používa sa hlavne v bránach bez zámku, kde účinne zabraňuje zdvihnutiu zatvorenej brány z vonkajšej strany.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/4-Zamok.jpg
Zámok

Zámok s kľučkou sa odporúča pre garážové brány bez dodatočného vchodu. V automatických sekcionálnych bránach sa používa tento typ zámku, keď nie je možné dvere otvoriť alebo zavrieť napr. pomocou diaľkového ovládača.

AUTOMATIZÁCIA PRE SEKCIONÁLNU GARÁŽOVÚ BRÁNU

K sekcionálnym bránam ponúkame pohony vysokej kvality. Používame automatizáciu od renomovaného výrobcu NICE, ktorý zaručuje našim zákazníkom pohodlnú a bezproblémovú prevádzku po mnoho rokov.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/5-Ochrana-proti-pretazeniu.jpg
Ochrana proti preťaženiu

Ak panely počas zatvárania natrafia na prekážku, krídlo brány sa automaticky zastaví a spätným pohybom sa posunie nahor.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/Dizajn-bez-nazvu-26-640x457.png
Systém núdzového napájania

V prípade výpadku prúdu je možný nepretržitý chod brány vďaka akumulátoru núdzového napájania, ktorý je alternatívnym zdrojom energie.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/7-fotobunky.jpg
Fotobunky

Činnosť fotobuniek spočíva v okamžitom zastavení zatvárajúcej sa brány a jej spätnom pohybe do otvorenej polohy, hneď ako sa v otvore objaví prekážka.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/8-Ovladanie.jpg
Ovládanie

Štandardom v ovládaní sekčných brán je diaľkové ovládanie, ktoré umožňuje ovládanie dverí bez vystupovania z auta. Vývoj moderných technológií umožňuje ovládanie brány aj pomocou smartfónu alebo tabletu. Za ešte väčší komfort používania je zodpovedný inteligentný riadiaci systém. S jeho využitím je možné ovládať bránu odkiaľkoľvek na svete.

SEKCIONÁLNE BRÁNY S DVERAMI

Sekcionálne brány s osobnými dverami sú veľmi funkčným a praktickým riešením. Pri takomto produkte garáž plní svoju primárnu funkciu poskytovania prístrešku pre auto a slúži aj ako technická miestnosť alebo dielňa. Použitie vstavaných dverí v sekčných bránach poskytuje väčšie pohodlie a úsporu času. Pri vstupe do garáže cez servisné dvere tratíme menej tepla. Naše automatické sekcionálne brány majú v štandarde senzor otvorenia servisných dverí. Vďaka tomu je automatické otvorenie brány možné iba vtedy, keď sú dvere zatvorené. Zaujímavým obohatením tohto typu dverí je možnosť použitia zasklenej hliníkovej sekcie. Pre väčšie pohodlie pri používaní odporúčame našim zákazníkom servisné dvere s nízkym – 25 mm hliníkovým prahom.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/9-Personalne-dvere-v-brane.jpg
MODERNÝ DIZAJN

Neustále držíme krok s meniacimi sa trendmi v modernom stavebníctve, a preto sme pre sekčné brány vyvinuli jedinečnú paletu vzorov a farieb. Vďaka vlastnej technologickej linke na opláštenie bránových panelov môžeme našim zákazníkom ponúknuť vizuálne prispôsobenie k architektonickému konceptu, ako aj k farebnému prevedeniu budovy. Farebná kolekcia obsahuje štandardné farby a širokú skupinu fólií imitujúcich rôzne druhy dreva či metalické povrchy. Farebné prevedenia sú navyše obohatené farbami z palety RAL.

ŠTANDARDNÉ FARBY
Základná paleta
https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/1-Biala-RAL-9016-160x160.jpg

Biela RAL9016

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/2-Hneda-RAL-8014-160x160.jpg

Hnedá RAL 8014

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/3-Strieborna-RAL-9006-160x160.jpg

Strieborná RAL 9006

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/4-Antracitovo-seda-RAL-7016-160x160.jpg

Antracitovo-šedá RAL 7016

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/5-Grafitova-Wrinkle-160x160.jpg

Grafitová (Wrinkle)

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/6-Antracitova-160x160.jpg

Antracitová

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/7-Hnedy-dub-160x160.jpg

Hnedý dub

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/8-Zlaty-dub-160x160.jpg

Zlatý dub

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/9-Orech-160x160.jpg

Orech

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/10-Cierny-Wrinkle-160x160.jpg

Čierna (Wrinkle)

ŠTRUKTÚRY

Dokonalý vizuálny efekt možno získať výberom nielen farby, ale aj vhodnej štruktúry sekcionálnej brány. V rámci aktuálnej ponuky majú naši klienti na výber dve možnosti povrchovej úpravy. Vonkajší plášť brány môže byť hladký, alebo so štruktúrou „woodgrain”.

https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/1-Hladka-struktura.jpg
Hladká štruktúra
https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/09/2-Struktura-woodgrain.jpg
Štruktúra woodgrain

VZORY PRELISOV

Sekcionálne brány sú k dispozícii v niekoľkých vzoroch prelisov. Ponúkané varianty umožňujú zdôrazniť zaujímavý štýl produktu a prispôsobiť sa vkusu ľudí, ktorí oceňujú moderné riešenia.

 • 1. Bez prelisov
 • 2. Jeden prelis
 • 3. Úzke prelisy
 • 4. Prelisy V
https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2021/10/Vzory.png

ZASKLENIE V SEKČNEJ  GARÁŽOVEJ BRÁNE

Vizuálnu charakteristiku sme rozšírili o možnosť vybavenia brán ďalšími prvkami, ako sú okná alebo zasklené hliníkové segmenty. Vďaka nim do garáže preniká viac denného svetla. Do sekčných brán preto môžeme integrovať zasklenie rôznych veľkostí, farieb a tvarov: obdĺžnikové, oválne, okrúhle, štvorcové.

Dodanie

Dodanie je u nás rýchle a lacné. A vždy aj bude.

Všetko online

Nemusíte nikam chodiť. Prostredníctvom nášho unikátneho konfigurátora si Vy sami zvolíte bránu podľa Vašich predstáv.

Odborná montáž

Netrápte sa s montážou. Takisto ako vieme náš produkt dodať, vieme ho aj namontovať.

Záruka

Na Vašu bránu Vám dáme záruku.
https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2020/03/exceldoor-otvor-640x403.png

AKO MERAŤ STAVEBNÝ OTVOR?

Garážová brána má po obvode masívny kovový rám a pre správnu a komfortnú montáž musíte nechať inštalačnú medzeru. Táto medzera musí byť taká, aby sa neopieral rám žiadnej murovanej alebo betónovej časti. V prípade, že je otvor pravouhlý, tak sa rozmer brány do konfigurátora vkladá o 3 cm menej na šírke a 2 cm menej na výške od skutočného zamerania murovaného alebo betónového otvoru.

Pri meraní dbajte aj na rozmery priečne (priečny rozmer sa musí rovnať), tak vtedy viete, že máte otvor pravouhlý.

ORIENTAČNÁ CENA

Pre presnú cenovú ponuku nám pošlite mail a naceníme Vám to do 24h

210x200cm      od 1150€

250x220cm      od 1200€

300x250cm      od 1500€

500x220cm      od 2000€

Ceny sú orientačné pre Vašu predstavu. Robíme brány na akýkoľvek rozmer stačí nám napísať na email na obchod@livega.sk alebo cez kontaktný formulár a detailnú cenovú ponuku vám pošleme do 24hodín emailom.

ZAUJALA VÁS TÁTO BRÁNA?

Kontaktujte nás
a zistite viac

  INŠTALÁCIA BRÁNY

  Inštalácia brány je jednoduchá a je podobná ako inštalácia plastového okna:

  – bránu vložíme do pripraveného otvoru a zaklinujeme ju

  – následne zameriame roviny zvislé a vodorovné (vodováhou)

  – na ráme vystrieme inštalačné „ušká“ a zakotvíme ju prievlakovými kotvami

  – inštalačnú medzeru vyplníme polyuretánovou penou (purpenou)

  – následne vyspravíme špaletu

  https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2020/03/brama-uchylna.png
  NAŠA PONUKA

  Pozrite si
  aj ďalšie produkty

  DOMÁCNOSŤ
  GARÁŽOVÉ BRÁNY PRE DOM
  • KONFIGURÁCIA PODĽA VÁS
  • DOVOZ
  • MONTÁŽ
  • ZÁRUKA
  PRIEMYSEL
  GARÁŽOVÉ BRÁNY PRE PRIEMYSEL
  • KONFIGURÁCIA PODĽA VÁS
  • DOVOZ
  • MONTÁŽ
  • ZÁRUKA
  INTELIGENCIA
  INTELIGENTNÁ DOMÁCNOSŤ
  • Ovládanie brán
  • Ovládanie osvetlenia
  • Ovládanie zásuviek
  • A mnoho ďalšieho...

  Kontaktujte násZistite viac

  Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať. Sme tu pre Vás!
  Adresa
  Podbiel č. 2
  027 42 Podbiel
  Telefón
  +(421) 905 395 000
  +(421) 917 395 000
  Email
  obchod@livega.sk

  [contact-form-7 404 "Nenájdené"]
  Livega s.r.o.Kontakty
  Kontaktujte nás a zistite viac.
  LOKALITAKde nás nájdete?
  https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
  POZRI SI AJ NAŠESociálne siete
  Ak sa Ti naša práca páči a chceš vedieť ako to u nás funguje, môžeš našu prácu sledovať aj na našich sociálych sieťach.
  Livega s.r.o.Kontakty
  Kontaktujte nás a zistite viac.
  LOKALITAKde nás nájdete?
  https://garazovebranysk.sk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
  POZRI SI AJ NAŠESociálne siete
  Ak sa Ti naša práca páči a chceš vedieť ako to u nás funguje, môžeš našu prácu sledovať aj na našich sociálych sieťach.

  Copyright by rozbehnemeto.online. Všetky práva vyhradené.

  Copyright by iDESIGN. Všetky práva vyhradené.

  • Registrácia
  Zabudli ste heslo? Prosím, zadajte vaše používateľské meno alebo emailovú adresu. Na email vám bude odoslaný odkaz na vytvorenie nového hesla.